Toto by sa v Bratislave nemohlo stať!

Autor: Martin Zlúky | 14.8.2012 o 10:36 | Karma článku: 12,59 | Prečítané:  3232x

Nadpis je trochu zavádzajúci, keďže chcem hlavne povedať to že je úplne jedno odkiaľ sme ale nie je jedno ako sa správame. Nikdy som v diskusiách nechápal tie absolútne hlúpe a nezmyselné slovné prestrelky medzi Bratislavčanmi a Košičanmi. Je jedno či ste zo západu, východu, juhu, severu, stredu. Pomer normálnych a debilných ľudí je rovnaký.

Už piaty rok bývam v Bratislave. Ako mnohých tak aj mňa sem pritiahla práca. Pôvodne som tu vôbec nechcel zakotviť, keďže aj ja som mal menšie predsudky. Dnes už však môžem povedať, že boli neoprávnené. I keď sa cítim lepšie v menších mestách tak aj Bratislava ma svoje plusy a vediem tu úplne normálny ba až spokojný život. Čas od času sa stane, že narazím na nejakého idiota tak ako v každom inom meste, ale určite nerozmýšľam nad tým, či je z Bratislavy alebo nie.

Cez víkend som bol pozrieť priateľku, ktorá býva na Liptove. Počasie nič moc a keď sa jej rodičia rozhodli ísť na Oravský hrad veľmi rád som sa pridal. Pobehal som už pomerne dosť hradov a zámkov. V poslednom čase to však bolo vždy skôr sklamanie čo sa týka prezentácie a samotnej prehliadky.

Dalo sa čakať, že v dôsledku počasia budú ľudia hľadať skôr atrakcie pod strechou ako vonku. Preto som nebol ani prekvapený keď pred kasou stál pomerne dlhý rad. Pri pokladni sa ozvalo pár ľudí s otázkou prečo ich nie je otvorených viac. Za približne 1 hodinu sme sa prepracovali k lístkom, na ktorých bol označený čas vstupu. To znamenalo ešte cca 20 minút čakania. Predpokladal som, že to je asi len orientačné a určite tam budeme čakať ešte 40 a viac minút. Preto bolo celkom fajn vidieť ako takmer presne na minútu vchádzali do hradu skupiny podľa času uvedeného na lístku. Tým pádom bolo prakticky jedno či je dole 1 alebo 100 pokladní. Pokiaľ by ste nemuseli čakať v rade na lístky, museli by ste si počkať pred bránou. Mali sme vstup na 14:40. O 14:30 sa otvorila brána a mysleli sme si, že už možno bude čas pre našu skupinu. Pani nás upozornila, že máme lístky až na 14:40. Takisto upozornila aj ostatných. Nikto nenamietal. Teda takmer nikto. Do brány sa vrútil na prvý pohľad slušne vyzerajúci pán. Pani ho poprosila aby počkal pre bránou, keďže vstup mal až na 14:40. To sa mu samozrejme nepáčilo a svoj postoj dával stále hlasnejšie najavo. Spočiatku to u mnohých vyvolávalo skôr smiech. Ten však všetkých prešiel keď sa do toho zamiešal jeho kamarát. Opäť solídne a inteligentne vyzerajúci pán. Spočiatku reagoval miernym tónom, ktorý sa časom tak zintenzívnil, že prakticky každému pokazil prehliadku. Najprv to boli reči o tom, že on už nebude čakať a už vôbec nebude čakať pre bránou. Potom narážky ohľadom organizácie a prečo len jedna pokladňa. Jeho slová naberali na sile, pridal aj nejaké osobné invektíva. Sprievodkyňa bola asi 18-20 ročná baba, ktorá tipujem, že podobnú situáciu ešte nezažila. Nedokázala mu už odporovať a na pomoc jej museli prísť ostatné sprievodkyne. Do konca leta bude mať čo robiť aby sa dala dokopy.  Jedna z nich pána oslovila pojmom „zviera“.  Divím sa, že tak mierne.  To ale pána vyburcovalo k ešte väčšiemu výkonu vrátane najhlúpejšieho argumentu aký len môžete pri podobnej situácii použiť:

- To- Toto by sa v Bratislave nemohlo stať!

Priateľkinu maminu, v dobrom slova zmysle „akčná“ ženu, táto veta tak správne naburcovala a podráždeného pána veľmi rýchlo zmravnila. Potom sa už zmohol len na pár slov aby ukázal, že on má pravdu a bol konečne pokoj. Zároveň tam bola aj ďalšia skupina Bratislavčanov, ktorí všetko brali s nadhľadom. Ten jeho argument ma preto len utvrdil v tom prečo sú tie diskusie niekedy také hlúpe. Nie je to kvôli tomu odkiaľ človek pochádza ale aký je to človek.

 

P.S. Ďakujem celému kolektívu Oravského hradu za vynikajúcu prehliadku a prajem čo najmenej neurotických turistov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?